Тонкі ноутбуки Acer серії Aspire 5

Intel Core i3-10110U проти AMD Ryzen 3 3200U.

Який з них стане кращим бюджетним ноутбуком в 2020 році?


Acer Aspire 5 - кращий бюджетний ноутбук, який можна купити в 2020 році. Він випускається в багатьох варіантах. Acer наповнив ринок різними модифікаціями цього ноутбука, призначеного для всіх цінових діапазонів. Деякі з них працюють на чіпі AMD Ryzen, в той час як інші працюють на процесорах Intel Core-i3 або Core-i5. Отже, яка модель дає вам кращий результат за невелику різницю у вартості? Давайте розберемося!

 

Тонкий ноутбук Acer Aspire 5 з процесором AMD Ryzen 3 3200U

Існує декілька бюджетних моделі ноутбуків серії Acer Aspire 5 Slim. Найдешевша модель AMD Ryzen - дійсно хороший ноутбук за своєю ціною. Він поставляється з хорошим екраном Full HD IPS. Якість збірки також гарна і поставляється з відмінною клавіатурою і тачпадом. Що мені дійсно подобається в цьому ноутбуці, так це потенціал його апгрейда. За допомогою декількох простих поліпшень ви можете перетворити його в приголомшливий ноутбук.

 

Тонкий ноутбук Acer Aspire 5 з процесором Intel Core i3-10110U 10-го покоління

Тепер, на додаток до конфігурації AMD Ryzen, є пара моделей Intel Core-i3, які також підпадають під бюджетну категорію. Вони трохи дорожче, ніж версія AMD, але все ж підпадають під категорію бюджетних ноутбуків. Давайте уважніше подивимося на ці ноутбуки і з'ясуємо, який з них найкраще підходить для вас. Отже, для прикладу, ось діаграма трьох бюджетних моделей ноутбуків з серії Acer Aspire 5, які ви можете купити на техноLOFT.  

Однопотоковий тест CPU

Ось еталонний тест продуктивності одного потоку, який вимірюється програмним забезпеченням PassMark. Ryzen набирає 1642 бали, в той час як Intel Core-i3 8-го покоління набирає 2178 балів, а Intel Core-i3 10-го покоління - 2233 бали. Таким чином, у порівнянні з Ryzen 3 3200U, Core-i3 8145U на 32,6% швидше, а Core-i3 10110U - на 34% швидше. Так що це значний показник продуктивності Intel.

 Багатопотоковий тест CPU

Тепер давайте подивимося на багатопотоковий тест. Це дасть нам краще уявлення про загальну продуктивності цих чіпів. Ryzen набрав 4623 бали, тоді як Core-i3 8145U 8-го покоління набрав 5496 балів, а Core-i3 10110U 10-го покоління - 5769. Таким чином, це означає, що чіпи Intel і раніше випереджають Ryzen, хоча розрив скоротився.
Загалом тесті продуктивності Core-i3 8-го покоління на 18,9% швидше, ніж Ryzen, а Core-i3 10-го покоління на 24,8% швидше. Таким чином, з точки зору продуктивності процесора, Intel тут явний переможець. І core-i3 8-го покоління з сімейства Whiskey Lake, і core-i3 8-го покоління з сімейства Comet Lake значно швидше AMD.
Тому, якщо ви шукаєте більш високу продуктивність процесора, вам доведеться вибирати чіпи Intel замість AMD. Між чіпами Intel 8-го і 10-го покоління розрив в продуктивності не такий великий, але чіп 10-го покоління швидше в однопоточних і багатопоточних тестах. Оскільки Acer Aspire 5 з чіпом Intel Core-i3 10110U 10-го покоління лише трохи дорожче, ніж модель 8-го покоління, я б рекомендував пропустити модель 8-го покоління і вибрати останню модель 10-го покоління.

 

Тест GPU

Процесор - це тільки одна сторона історії. Продуктивність графіки і системна пам'ять також грають ключову роль в загальній продуктивності ноутбука. Модель AMD поставляється з графікою Radeon Vega 3, в той час як обидві моделі Intel мають графіком Intel UHD 620. Що стосується продуктивності GPU, AMD випереджає Intel. Radeon Vega 3 на 20,4% швидше, ніж Intel UHD 620 в тесті 3DMark Fire Strike.
Моделі Intel 8-го і 10-го покоління використовують один і той же графічний процесор, тому графічна продуктивність у них однакова. Отже, грунтуючись на тестах CPU і GPU, скільки разів Acer Aspire 5 краще купити? Для ігор використовуйте AMD Ryzen, тому що він має кращий графічний процесор. Для роботи, пов'язаної з продуктивністю, Intel Core-i3 є кращим вибором, оскільки він має значно швидший процесор, ніж Ryzen 3.

 

Оновлення пам'яті

На ноутбуках Acer Aspire 5 з 4 ГБ ОЗУ вам доведеться оновити оперативну пам'ять, тому що 4 гігабайти для повноцінної роботи це мало. Оперативна пам'ять дешева, тому я настійно рекомендую всім оновити її. Це значно підвищить продуктивність вашого ноутбука. Коли справа доходить до можливості апгрейда, Acer виконала хорошу роботу з усіма цими ноутбуками.

 

RAM і SSD легко оновлюються. На задній панелі ноутбука знаходиться близько дюжини гвинтів. Візьміть викрутку і видаліть ці гвинти. Потім за допомогою пластикового ножа або кредитної карти відкрийте задню частину ноутбука. Знявши задню кришку, ви отримаєте прямий доступ до слотів пам'яті і SSD. Модель AMD має 2 слота DIMM, обидва з яких можуть бути оновлені користувачем. Модель Intel, з іншого боку, має тільки 1 оновлюваний користувачем слот DIMM.

 

Ви можете додати до 16 ГБ оперативної пам'яті в кожен слот DIMM. Це означає, що модель AMD може бути збільшена до 32 ГБ оперативної пам'яті. Версія Intel поставляється з 4 ГБ ОЗУ, яке припаяно до материнської плати, і є вільний слот DIMM. Ви можете додати до 16 ГБ оперативної пам'яті в цей слот DIMM. Таким чином, загальна оперативна пам'ять збільшиться до 16 + 4, тобто 20 Гиг. Оскільки система AMD може піднятися до 32 ГБ, це певна перемога для AMD. Якщо ви плануєте запускати додатки, які споживають багато оперативної пам'яті, такі як офісні пакети Microsoft, Adobe Photoshop або різні програми розробки програмного забезпечення, то AMD може бути кращим варіантом.


Тому, коли ви додаєте 4 ГБ ОЗУ до ноутбука AMD, у вас буде симетрична установка з 4 ГБ ОЗУ в кожному слоті DIMM. Це створить двухканальную настройку, яка дасть вам кращу продуктивність. Intel, з іншого боку, припаює 4 ГБ оперативної пам'яті до материнської плати. Тому, якщо ви додасте 4 ГБ ОЗУ в слот DIMM, ви отримаєте 8 Гб оперативної пам'яті, але в одноканальної конфігурації. Подвоєння оперативної пам'яті вашої системи значно підвищить продуктивність ноутбука незалежно від одно- або двоканальної настройки пам'яті.

 

За трохи більше грошей ви можете додати 8 ГБ ОЗУ на загальну суму 12 ГБ. Це моя рекомендована установка для більшості користувачів. Windows 10 буде працювати гладко, як масло на 12 ГБ оперативної пам'яті. Зверніть увагу, що в тих версіях Intel і AMD, де використовується вбудована відеокарта, інтегровані графічні процесори не мають виділеної відеопам'яті, тому вони запозичують її з системної пам'яті. Зазвичай сучасному графічному процесору потрібно близько 2 ГБ виділеної відеопам'яті для плавного відтворення відео 4k з Netflix і YouTube. Так що, на мій погляд, 12 ГБ оперативної пам'яті системи дасть вам дуже хорошу продуктивність.

 

Тепер, якщо у вас є гроші, ви можете додати більше оперативної пам'яті. Windows 10 дуже ефективно використовує оперативну пам'ять системи. Чим більше оперативної пам'яті ви використовуєте, тим краще працює ваш ноутбук. У конфігурації AMD у вас є 2 варіанти. Всього можна отримати 16 ГБ ОЗУ, додавши пару 8 Гб оперативної пам'яті. Або ви можете отримати 32 ГБ ОЗУ, додавши пару 16 ГБ ОЗУ.

 

Оновлення сховища SSD

Переходимо до сховища SSD. Моделі Intel і AMD поставляються з 128 ГБ і 256 ГБ SSD. 128 ГБ може вистачити не всім. Якщо ви хочете додати більше пам'яті, це дуже просто. Є слот SATA3, а також слот m.2 для поновлення. Слот m.2 вже зайнятий цим 128 ГБ SSD, але слот SATA 3 порожній.

 

Термін служби батареї і порт USB Type-C

Тепер, крім процесора і графічного процесора, між Intel і AMD версією ноутбука Acer Aspire 5 є дві ключові відмінності. Версія Intel має набагато кращий час автономної роботи. Acer заявляє про 9,5 години автономної роботи для Intel проти 7,5 годин для AMD. В реальних умовах ви можете розраховувати на 7 годин автономної роботи від моделі Intel і близько 5 годин від моделі AMD. Інша відмінність - відсутність порту USB Type C в конфігурації AMD. Це дійсно відстій. У 2020 році кожен ноутбук повинен мати як мінімум 1 порт USB типу C. На щастя, версія Intel Aspire 5 має 1 порт USB типу C.

 

Висновок: заключні думки

Отже, після проходження всіх цих тестів, можна зробити наступний висновок. Якщо у вас обмежений бюджет, вибираємо версію AMD. Це дасть вам відмінний ноутбук за меншу вартість. Якщо ви можете дозволити собі витратити трохи більше грошей, тоді переходьте на версію Intel. Між сімейством Whiskey Lake 8-го покоління і сімейством Comet Lake 10-го покоління я б порекомендував використовувати чіп Intel 10-го покоління. Це тільки трохи дорожче, але ви отримуєте більш швидкий процесор, заснований на більш новій мікроархітектурі Intel. Intel Core-i3 10110U значно швидше, ніж AMD Ryzen 3, так що це кращий вибір.


1120 10.07.2020